Sanal Gerçeklik ve Arttılmış Gerçeklik Nedir ?

Sanal Gerçeklik ve Arttılmış Gerçeklik Nedir ?

Sanal gerçeklik kafamıza taktığımız bir kask ile kaska sunulan alana kişinin ışınlanması diyebiliriz. Burada neden ışınlanmak dediğimi bir VR gözlük taktığınızda çok daha iyi anlayacaksınız. Kafanızı çevirdiğiniz yönde ki nesne ve alanları belli bir süre gördüğünüz zaman zihniniz ben nereye bakarsam orayı görüyorum algınızı yaşar ve o zamanda sonra bedenininiz nerede olduğunun bir önemi yoktur. Artık zihniniz kendini fuar alanında hissediyor ve bunu da size tamamen hissettiriyordur.

Arttılmış Gerçeklikte ise; Bir Vr gözlük olmadan telefon veya tablet kameramız ile mevcut dünyamıza baktığımızda uygulamanın bize sunduğu ürünler kendi dünyamızda gözükmektedir. Burada ki ürünler bire bir gerçek boyutlarında olacağı gibi boyutları kullanıcı taarafından ayarlanabilir.

Örnek olarak; Bir CNC makinesi veya Mobilya almak istiyorsunuz ama Makinenin dükkana sığıp sığmayacağını veya masanızın ofinizde güzel durup durmamayacağına bakmak istiyorsunuz. Artık bu ürünleri alıp hayal gücünüzü zorlamanıza gerek yok. Arttırılmış gerçeklik uygulamalarımız ile dilediğiniz tüm ürünleri kendi dünyanızda görebileceksiniz.

Tabi eğer bir ürün satıcısı iseniz size güzel bir haber, artık ürünlerinizi tüm dünyada potansiyel alıcıları ile buluşturup ürün kalitenizi gösterebilirsiniz.

Bu makaleyi paylaş

Bize Ulaşın

Bizimle iletişime geçin...

Başarılı!Mesajınız bize ulaştı. En kısa sürede dönüş yapacağız.
Hata! Bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

Ofis Bilgileri

  • Adres: E5 Yanyol, No:65, Denizköşkler Avcılar İSTANBUL
  • Tel: 444 32 54
  • GSM: 505 704 47 87
  • Email: [email protected]

Çalışma Saatleri

  • Pazartesi - Cuma - 9:00 - 19:00
  • Cumartesi - 9:00 - 16:00
  • Pazar - Kapalı

Bize Ulaşın

Düşünce ve önerileriniz bizim için değerli.
Lütfen 7/24 mesaj yoluyla ve mesai saatlerinde telefonla bize ulaşarak önerilerinizi bizimle paylaşın.

Bizimle iletişime geçin
Online Kutu Harf Whatsapp