Sanal Gerçeklik ve Arttılmış Gerçeklik Nedir ?

Sanal Fuarlar Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Hepimizin bildiği gibi pandemi sürecinde birçok dünya devi şirket fuarları iptal ederek tanıtımlarını durdurdu. Fakat şirketler için fuarlar çok büyük önem taşımaktadır. Gerek mevcut sektörde yapılan yenilikler gerek kendi geliştirdiği ürünlerin potansiyel müşterilerine sunulması gerekse de prestij olmak üzere birçok açıdan fuarların önemi küçümsenmeyecek kadar çoktur. Bununla beraber bir kitleyi hedef alarak pazarlama yapmak istediğinizde fuarlar sizler için biçilmiş kaftan olacaktır. Tabi fuara katılıp istediğinizi alamadığınızda olabilir ve yaptığınız yatırımlar değerini görmeyebilir. Öncelikle ürünlerinizi tüm dünyada potansiyel müşterileriniz tarafından gösterimi ve mevcut fuar sisteminde oluşan gereksiz maliyetlerden kurtulmak adına sanal fuarlara herkesimin hayatını kolaylaştırmaktadır. Şirket olmadan bilgi almak isteyen katılımcılarında bulundukları yerden fuara katılabilme imkanı sağlayan sanal fuarlar potansiyel kullanıcı olarak da hayli yüksek ziyaretçi sayısına sahiptir.

Burada dikkat etmeniz gereken şey neye ihtiyacınızın olduğu ve sanal fuar adı altında sizlere neler sunulduğu

Hemen şimdi piyasada sunulan sanal fuarlara yakından göz atmaya başlayalım

  • Sadece 2 boyutlu olarak sunulan, ürünlerinizin ve logonuzun RESİM olarak yüklendiği fuarlar. Bu fuar alanı sadece 2 boyut olarak yapılır. Yani ürünler veya firma sadece resim olarak gözükür. Fuar katılımcıları için verilen bir panel ile katılımcılar ürün resinlerini, firma kataloglarını, logoları ve resimleri gibi bilgileri girmesi istenir girilen resimler daha önceden hazırlanmış olan bir alana giydirilir. Bu tıpkı e-ticaret sitenize resim veya gittigidiyor, n11 gibi sitelere ürün yüklemek gibidir. Bizim önerimiz bunun yerine 1 e katalog yaptırıp o bütçeye kendi reklamınızı vermeniz tarafında olacaktır.
  • Sanal Ticaret Heyeti uygulamaları. Burad ki asıl amaç sizin ürünlerinizi göstermek değil, alıcılar ile satılcıları bir araya getiren online görüşme odalarıdır. Ürününüzü ve şirketinizi tanıtan bir brosur karşı tarafa gider ve siz karşı tarafa internet üzerinden işletmeniz hakkında bilgi verirsiniz. Bu konuda ülkemizde ticaret bakanlığı el atmış ve şu an Meksika, Kolombiya, Şili ile Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Bahreyn, Kuveyt ve Umman’da olark devam edeceğini bildirmiştir. Fiyat aralıkları ise gayet makul olan Sanal Ticaret Heyetini uygulaması ise 200 - 250 $ aralığında olacağı belirtilmiştir.
  • İçersinide gezilebilen fakat ürün detaylarının gösterilmediği alanlar. Bu fuar alanlarında kullanıcıya 3d olarak gezme imkanı verilir fakat yine ürünleriniz bire bir gerçek halleri ile gözükmez. Yine ürünler resim olarak eklenir ve kullanıcılara 3d algısı yaşatılmaya çalışılır. Bu noktada karşı tarafa ürünlerinizin numüsesini göndermek veya sanal olarak anlatmaya çalışırsınız pek etkili olmasada diğerlerine göre bir yenilik sayılabilir. Eğer ürününüzün tam ve birebir gerçekçi olarak gözükmesini isterseniz bu ürünlerin modellenmesi gerektedir. Aksi taktirde kullanıcılar ürünleriniz ile etkileşime geçip bire bir görme şansı olmamaktadır.

Eğer Ürünlerinizi numune göndermeden müşterilerinize önüne bire bir ölçülerde ve görüp dokunabileceği şekilde göstermek isterseniz o zaman arttrılmış gerçeklik teknolojisine ihtiyaç duyacaksınız ki bu da VR FUAR uygulmasında mevcuttur.

Bu makaleyi paylaş

Bize Ulaşın

Bizimle iletişime geçin...

Başarılı!Mesajınız bize ulaştı. En kısa sürede dönüş yapacağız.
Hata! Bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

Ofis Bilgileri

  • Adres: E5 Yanyol, No:65, Denizköşkler Avcılar İSTANBUL
  • Tel: 444 32 54
  • GSM: 505 704 47 87
  • Email: [email protected]

Çalışma Saatleri

  • Pazartesi - Cuma - 9:00 - 19:00
  • Cumartesi - 9:00 - 16:00
  • Pazar - Kapalı

Bize Ulaşın

Düşünce ve önerileriniz bizim için değerli.
Lütfen 7/24 mesaj yoluyla ve mesai saatlerinde telefonla bize ulaşarak önerilerinizi bizimle paylaşın.

Bizimle iletişime geçin
Online Kutu Harf Whatsapp